Kde stráviť predĺžený víkend v Európe? Máme pre vás 5 tipov

19.11.2018 Kristína Cestovanie Zdielať
Kde stráviť predĺžený víkend v Európe? Máme pre vás 5 tipov

Čas letných dovoleniek sa síce skončil, ale malé dovolenkové dobrodružstvo si predsa môžete dopriať kedykoľvek počas roka. Užite si napríklad predĺžený víkend v niektorom z európskych miest.Ako pri takýchto výletoch ušetriť?

 

 
Predĺžené víkendy si môžete užívať po celej Európe a ani vás to nemusí veľa stáť. Ak využijete napríklad služby nízkonákladovej leteckej spoločnosti, letenka vás vyjde lacnejšie ako lístok na vlak. Ak ju kupujete v dostatočnom predstihu, často ju môžete kúpiť už za pár centov.
 
Aj v prípade ubytovania máte veľa možností, ako ušetriť. Nemusíte predsa bývať práve v 4-hviezdičkovom hoteli. Na predĺžený víkend bude stačiť aj lacnejší hostel, menší bread and breakfast, stále obľúbenejší couch surfing či portál Airbnb. A tu už sú konečne naše tipy, kde všade môžete stráviť nezabudnuteľný predĺžený víkend.
 

#1 Romantika v Paríži
 
Že zažiť romantiku v Paríži je dnes už klišé? Určite nie! Kto nezažil, nevie, o čo prišiel. Čakajú vás nezabudnuteľná prechádzka preslávenou triedou Champs Élysées s Víťazným oblúkom, katedrála Notre Dame i najväčšie múzeum na svete Louvre. Užiť si môžete tiež plavbu po Seine s výhľadom na Luxemburské záhrady či prehliadku zámku Versailles. A to všetko zavŕšite nezabudnuteľnými výhľadom z Eifellovky.

zlavy na pobyty vasekupony.sk

» Náš tip: Pri hľadaní ubytovania môžete použiť rezervačný systém Booking.comNo a samozrejme nezabúdajte ani na zľavové kupóny na letenky či zľavy na pobyty, ktoré sú tu pre vás počas celého roka :-).
 
#2 Závan histórie v Aténach
 
Atény sú nádherné staroveké mesto, ktoré dodnes dýchajú históriou. Pri návšteve mesta určite nevynechajte Akropolu s úžasným výhľadom na celé Atény, veľkolepý olympijský štadión Panathinaiko, ale ani očarujúce uličky v Anafiotike. Okrem toho si doprajte si tiež fetu, med, olivy, oriešky a zeleninu. V Grécku totiž všetko chutí neuveriteľne dobre :)
 

#3 Móda v Miláne
 
Presne tak. Do Milána sa nechodí len za históriou, ale aj za módou. Miláno je totiž už desaťročia považované na mekku módy. V štvrti Quadrilateral sídlia svetoznáme značky ako Armani, Dolce&Gabbana, Gucci, Prada, Trussardi, Valentino, Versace a Vuitton. Oplatí sa však cesta mimo centra mesta - tu môžete navštíviť obchodné centrá s módnym značkovým tovarom, ktorý je však cenovo dostupný. Milovníkov histórie v Miláne očaria Hrad Sforzesco, katedrála Il Duomo, Posledná večera od Leonarda da Vinciho, Galéria Viktora Emanuela II. či operné divadlo La Scala. Za návštevu stojí aj prehliadka najvyššej budovy v Taliansku - Mrakodrapu Pirelli.

zlavy na letenky vaše kupóny sk

#4 Exotika na Sicílii
 
Ak si chcete užiť predĺžený víkend na Sicílii, oplatí sa vám prenajať auto. Tak môžete prejsť takmer celú Sicíliu od rušného a chaotického Palerma s mafiánskou povesťou, staroveké Syrakúzy či dokonca výlet na majestátnu sopku Etnu. Priamo na ulici si tiež užijete taliansku gastronómiu s povestnými sicílskymi aranchini či sladkými canolli.

zľavy na letenky sicília vasekupony.sk

 
# 5 Dobrodružstvo v Skopje
 
Ak dávate prednosť nekomerčným destináciám, odporúčame vám macedónske Skopje. Macedónsko je vo všeobecnosti veľmi lacná krajina, ale zato s príjemnými a pohostinnými ľuďmi. A keď sa budete veľmi snažiť, dohovoríte sa s nimi aj po slovensky. Skopje vás privíta nespočetným množstvom sôch vrátane najväčšej sochy na svete Alexandra Veľkého, príjemnými prechádzkami popri rieke Vardar a macedónskou kuchyňou, ktorá je známa najmä svojimi grilovanými pochúťkami.