Black Friday 2022 – najlepšie zľavy a akcie

Najväčšie nákupné šialenstvo dorazilo už aj k nám. Ak aj vy milujete výpredaje alebo iné zľavové akcie, ste na správnej adrese. Táto kategória je totiž priam nabitá tými najlepšími zľavami. Nájdete tu e-shopy, ktoré sú zapojené do akcie známej ako Black Friday alebo Čierny Piatok. To znamená, že v dňoch od 25.11. do 27.11.2022 máte jedinečnú možnosť nakupovať vo vybraných e-shopoch za tie najlepšie ceny. Preto neváhajte, prezrite si celú kategóriu, využite skvelé zľavové kódy alebo kupóny a nakupujte výhodne možno aj vianočné darčeky. Nenechajte si ujsť ani najväčší deň online nakupovania v roku – Cyber Monday. Táto skvelá akcia vám zaručí, že ušetríte ešte viac. Skryť text

black friday
Načítať ďalšie zľavy

Popis Sekcie BLACK FRIDAY

Black Friday 2022 / Čierny piatok 2022
 

Vo svete dávna tradícia, u nás pomerne novinka. Reč je o Black Friday (Čierny Piatok), a teda o sviatku všetkých nákupných maniakov. Obľúbené nákupné šialenstvo má svoje korene v Spojených štátoch a Kanade, a je to obdobie, počas ktorého ponúka väčšina obchodných reťazcov mega zľavy a výpredaje, ktoré neraz atakujú hranicu až - 80 %. Tradične štartuje prvý deň po Dni Vďakyvzdania, a to je skrátka ideálny čas na nákup prvých vianočných darčekov, čo poviete?

 

                                                              Čo je to Black Friday akcia?
 

Na Slovensko zavítal po prvý raz v roku 2011. Na trh ho priniesla medzinárodná spoločnosť Apple, ktorá ponúkla niektoré svoje produkty v Apple Store v zľave. Tieto zľavy síce neboli také obrovské ako tie americké, napriek tomu bolo možné pri nákúpe vybraných produktov výrazne ušetriť. Počas nasledujúcich rokov sa k tejto myšlienke začali pridávať aj ďalšie obchody, a tak postupom času narástol nielen zoznam predajní zapojených do tejto kampane, ale aj množstvo a výška zliav.

Black Friday 2019

Kedy je Black Friday výpredaj?

Momentálne je Black Friday Slovakia obdobím, kedy sa obchodníci doslova predbiehajú v tom, kto z nich ponúkne vyššie zľavy či výpredaje. A prečo vlastne hovoríme o období? V tomto máme totiž oproti Američanom obrovskú výhodu. Hoci Čierny piatok zľavy u nás nie sú až také vysoké, často však trvajú aj niekoľko dní, občas aj celý týždeň, čo v Amerike nie je zvykom.

Dalo by sa povedať, že sa z Black Friday stala doslova udalosť, na ktorú neraz čakáme aj celý rok. A kedy bude Black Friday na Slovensku? V roku 2022 pripadne na 25. november, a to je ideálny čas spísať si nákupný zoznam a nakúpiť darčeky pod stromček. Akcia Black Friday sa totiž vzťahuje na takmer uplne všetko. Rekordné zľavy Black Friday môžete využiť na oblečenie, topánky, šperky a hodinky, nábytok, svoje miesto tu má aj kozmetika a parfémy, letenky, či elektronika ako napríklad práčky, sušičky, mobily, notebooky a televízory.

 

                                                                         História Black Friday

A prečo má taká významná udalosť nie zrovna optimistické pomenovanie? Nuž, teórií je hneď niekoľko. Jedna z nich hovorí o účtovních knihách. Obchodníci do nich zvykli zaznamenávať straty červeným atramentom, zisky čiernym. Legenda hovorí, že Black Friday bol prvým dňom v roku, kedy obchodníci začali dosahovať zisk. Ďalšia z verzií spomína obrovský dopravný kolaps, ktorý mal vzniknúť v uliciach Philadelphie deň po vďakyvzdaní. Počas 60. a 70. rokov 20. storočia sa dostal do širšieho povedomia, a tento deň označili policajti, taxikári aj autobusári za „čierny“. Výraz však môže byť aj parafrázou na pád cien na burze v roku 1929. Paradoxom je, že hoci v minulosti označoval celosvetovú krízu, dnes je to pomenovanie pre deň nadmerného konzumu.