5 európskych miest, ktoré sú počas jesene najkrajšie

23.10.2017 Kristína Cestovanie Zdielať
5 európskych miest, ktoré sú počas jesene najkrajšie

Vraví sa, že jedine cestovanie vás dokáže urobiť bohatším, hoci pri ňom míňate peniaze. Niektoré zážitky sú jednoducho na nezaplatenie a ak si vyberiete správne destinácie, dokážete si aj za skromnejší rozpočet užiť parádny výlet. Pripravili sme pre vás výber piatich miest, ktoré sú jednoducho letecky dostupné z Bratislavy či okolitých miest a naozaj stoja za návštevu.

 

Cestovanie na jeseň sa oplatí – pre nižšie ceny ubytovania, širokú ponuku víkendových pobytov od cestoviek či menší počet turistov v uliciach vytypovaných detsinácií. Tak kam sa vyberiete?

 

Bukurešť

Hlavné mesto Rumunska neznie na prvé počutie ako vychýrená cestovateľská destinácia, no nenechajte sa pomýliť. Ponúka množsto dychvyrážajúcich pamiatok – svojou monumentálnosťou vás určite dostane rumunský parlament – druhá najväčšia administratívna budova na svete. 

Nevynechajte návštevu Carturesti Carusel, jedného z najkrajších kníhkupectiev v Európe, ktoré nájdete na ulici Lipscani.

 

Skopje

Do Skopje sa dostanete úplne jednoducho – z Bratislavy lieta pravidelne nízkonákladová letecká spoločnosť a viete vychytať aj letenky za pár eur. Hoci je trošku gýčové, v jeseni vás očaria rozkvitnuté astry a chryzantémy popri mestskej promenáde, ulice vyvoňané pekárničkami, drobné kníhkupectvá... 

Poobdivujte aj tureckú štvrť plnú prekrásnych malých obchodíkov so šperkami a tradičným oblečením, ochutnajte miestny kebab a kávu pripravovanú tradičným tureckým spôsobom.

 

Bologna

Talianska Bologna ponúka krásne výhľady, romantické uličky, výbornú pizzu a skvelé vína. Navyše v jeseni s intímnejšou atmosférou ako uprostred letnej sezóny. Počasie je vďaka podnebiu príjemné až do polovice novembra.

Kúsok od Bologne leží menšie mesto Modena s múzeom venovaným Enzovi Ferrarimu. Každý milovník automobilov si tu príde na svoje – všetko od histórie pretekárskych vozidiel až po súčasné luxusné cestné modely nájdete na jednom mieste v architektonicky premyslenom múzeu len kúsok od vlakovej stanice v Modene.

 

Štokholm

Teplo sa oblečte, včas si kúpte letenky a vyberte dobré ubytovanie – my odporúčame napríklad portál Airbnb, na ktorom nájdete skutočné skvosty zariadené v škandinávskom štýle a aj za výhodnejšiu cenu ako hotelové izby. Štokholm síce patrí k trošku drahším európskym mestám, no zážitok z neho vo vás zostane do konca života.

 Mesto sa rozprestiera na viacerých ostrovčekoch pospájaných mostami a hustou sieťou hromadnej dopravy. Určite sa vám vyplatí investovať do viacdennej predplatenej karty na metro a užívať si pohodlnú prepravu aj na vzdialenejšie miesta. Nevynechajte Djurgraden, prekrásnu časť so skleníkmi a múzeami.

 

Porto

Ak máte radi víno, rybie špeciality a túlanie sa úzkymi uličami, Porto si v jeseni zamilujete. Nenechajte si ujsť komentovanú ochutnávku portského v niektorej z pivníc, ktoré nájdete vo štvrti Vila Nova De Gaia. Z centra mesta sa tam dostanete úplne pohodlne pešo cez most Ponte D. Luís I.. 

Ak vám bude pripomínať Eifflovku, nebude to náhoda, postavil ho totiž ten istý pán, čo slávnu parížsku vežu. Porto zároveň ponúka množstvo tipov na výlet – ak vám vyjde počasie, vyberte sa na Praia de Costa Nova – je jednou z najkrajších európskych pláží.

Článok pre vás pripravila Zuzana z cestovateľského blogu Travelissimo.sk.
Foto: Tomáš Turek/Travelissimo.sk