Možnosti polohovania
Masážne kreslá disponujú rôznymi druhmi polohovania. Ešte pred nákupom si premysli, ktoré sú pre teba najdôležitejšie. Medzi hlavné patrí polohovanie chrbtovej a hlavovej opierky, vysúvacia podnož či nastavenie dĺžky kresla.
Masážne zóny
Súčasťou kresiel na masírovanie sú rôzne masážne zóny. Väčšinou ide o chrbticu, krk, lopatky, zadok, ruky, chodidlá, lýtka a stehná. Zatiaľ, čo sa niektoré môžu zapínať jednotlivo, na iných kreslách je možné ich súčasné zapnutie.
Materiál
Najčastejšie sa na výrobu masážnych kresiel používa syntetická koža. Je odolná voči mechanickému poškodeniu, jej údržba je jednoduchá a vďaka jej použitiu je masážne kreslo dostupné za prijateľnú cenu.
Masážne kreslá z pravej kože patria medzi najdrahšie na trhu. Charakterizuje ich dlhá životnosť a naozaj pekný vzhľad. Za takého kreslo si ale musíš priplatiť o niečo viac.
Bavlna je príjemná a pomerne odolná. Nevýhodou je jej jednoduché zašpinenie. Masážne kreslá z tkaniny patria medzi cenovo najvýhodnejšie.
Ak sa rozhodneš pre kreslo vyrobené z mikrovlákna, poteší ťa jeho jednoduchá údržba, priedušnosť a antibakteriálne vlastnosti. Jeho cena je takisto pomerne nízka.
Vedel si, že do 20. decembra nájdeš na našom webe špeciálne zľavy a zľavové kódy? Využi ich na nákup vianočných darčekov. Pozri si náš adventný kalendár a objav skvelé ponuky.
Výkon
Je prirodzené, že čím viac funkciami masážne kreslo disponuje, o to viac energie aj spotrebuje. Výkon kresiel v nižšej cenovej kategórií zvyčajne nie je vyšší ako 50 W. Naopak kvalitnejšie a drahšie modely môžu mať výkon aj nad 140 W.
Pri nákupe zohľadni aj uvedenú maximálnu nosnosť. Väčšia záťaž by mohla kreslo trvalo poškodiť.
Rozmery
Rozmery kresla sú dôležité z dvoch hľadísk. Tým prvým je komfortné využívanie kresla všetkými používateľmi v domácnosti. Druhým zase to, kde chceš kreslo v domácnosti umiestniť.