Chystáte sa na lyžovačku? Zistite, na čom môžete ušetriť

Chystáte sa na lyžovačku? Zistite, na čom môžete ušetriť

Zimná dovolenka spojená s lyžovačkou teda dokážu rodinný rozpočet poriadne zaťažiť. Chystáte sa na lyžovačku? Poradíme vám, ako môžete ušetriť.

 
 
Na poctivej lyžovačke či zimnej dovolenke spojenej s lyžovačkou vás čakajú nemalé náklady. Najmä vtedy, ak sa na lyžovačku chystáte s celou rodinou. Či už chcete tento čas stráviť na Slovensku alebo v zahraničí, okrem lyžiarskeho výstroja musíte rátať s cenou skipasov, nákladmi na ubytovanie a podobne. Túto zimnú sezónu však môžete na lyžovačke ušetriť. Pripravili sme pre vás niekoľko tipov, ako na to.
 


Ušetrite na výstroji

 

 
Ak lyžujete len z času na čas, namiesto toho, aby ste investovali do drahého výstroja, si ho môžete požičať priamo v lyžiarskom stredisku. Alebo si ho kúpte v bazári. Pri kúpe starších lyží môžete v porovnaní s novými ušetriť až 60 % ceny. Jednoduché pravidlo hovorí o tom, že ak nestrávite na lyžiach viac ako týždeň do roka, investícia do nového výstroja sa vám neoplatí.
 

Ak sa však bez nového oblečenia, lyží či snowboardu tento rok nezaobídete, využite naše zľavové kupóny. Zľavy na lyže a lyžiarsku výbavu ponúka viacero internetových obchodov, napríklad Sportissimo, Exisport, Najlacnejsisport.sk, Eski či Snowboards.

 

zľavy na pobyty vasekupony.sk

 

Kúpte si lacnejší skipas

 

Pred kúpou skipasu zvážte, či naozaj využijete drahšiu možnosť lyžovania vo viacerých strediskách, alebo vám bude stačiť lacnejší lyžiarsky lístok do jedného strediska. Premyslite si tiež, či sa vám oplatí kupovať celodenný skipas. Najmä ak lyžujete s menšími deťmi, určite nevydržia stáť na lyžiach celý deň. V tom prípade si radšej kúpte lístky na niekoľko hodín či jednotlivé jazdy. Lacnejšie býva spravidla aj popoludňajšie lyžovanie či rodinné skipasy.
 
Oplatí sa tiež kupovať v predstihu. Prevádzkovatelia pri kúpe vopred ponúkajú rôzne cenové zvýhodnenia. Týka sa to nielen celosezónnych skipasov, ale aj nákupov niekoľko dní vopred. V porovnaní s nákupom skipasu priamo v lyžiarskom stredisku tak za celú sezónu dokážete ušetriť peknú kôpku peňazí. 
 
 
 

Nájdite si lacnejšie ubytovanie

 

Pri plánovaní zimnej dovolenky sa nemusíte spoľahnúť len na ponuky cestovných kancelárií. Často dokážete nájsť lacnejšie ubytovanie aj sami. Stačí si poklikať len niekoľko rezervačných portálov. Napríklad na portáli Booking.com nájdete až 50 % zľavy na vybrané ubytovanie a dovolenky po celom svete. Ušetriť môžete aj vtedy, ak netrváte na ubytovaní priamo v lyžiarskom stredisku. V penziónoch, ktoré sú vzdialené len niekoľko kilometrov od hlavného lyžiarskeho strediska, môžete nájsť ubytovanie až o tretinu lacnejšie a často z nich premávajú aj výhodné skibusy.
 
Ak je to len trochu možné, vyhnite sa hlavnej lyžiarskej sezóne. Rozdiel v cene ubytovania počas hlavnej sezóny a mimo nej môže byť až dvojnásobný. Výhodné ceny majú najmä lyžovačky mimo termínov zimných či jarných prázdnin, teda napríklad v januári. A ako príjemný bonus získate to, že na zjazdovkách bude oveľa menej ľudí :-)
 
 


Využite zľavy na deti

 

Ak plánujete rodinnú dovolenku s deťmi, existuje viacero možností, ako ušetriť. Viaceré cestovné kancelárie ponúkajú napríklad ubytovanie detí zdarma. Najmä v zahraničí existujú tiež strediská, v ktorých môžu deti lyžovať zadarmo. Voľný skipas pre dieťa vám z nákladov na rodinnú dovolenku dokáže naozaj viditeľne ušetriť.