Chcete cestovať čo najlacnejšie? Ukážeme vám, ako na to

cestovanie

Nespoznávajte svet len prstom na mape a zažite všetky tie krásne miesta na vlastnej koži. Nonsens? Ani náhodou. Na to, aby ste si mohli dovoliť cestovať vôbec nemusíte byť milionári. Stačí si osvojiť niekoľko pravidiel a jediné, čo vás bude trápiť je to, čo si zbalíte do kufra.

Cestovanie nie je nikdy otázkou peňazí, ale odvahy“ 

                                                                                    Paulo Coelho
 
 
Na cestovanie vôbec nemusíte míňať veľa peňazí. Vykašlite sa na predražené cestovné kancelárie a vyberte sa spoznávať svet na vlastnú päsť. Nebojte sa, nie je to nič zložité. Práve naopak, je to oveľa jednoduchšie, ako ste si mysleli :-).
 

1. Doprava


Do svojej vysnívanej destinácie sa môžete vybrať hneď niekoľkými spôsobmi ( tak je to aspoň v prípade, že sa rozhodnete pre výlet po starom kontinente). Klamať si však nemusíme, medzi najpohodlnejší a najrýchlejší spôsob dopravy patrí nepochybne práve lietadlo. Vedeli ste však, že neraz je to aj ten najlecnejší spôsob? Presne tak, avšak musíte dodržať niekoľko pravidiel.

Základom lacného cestovania je flexibilita. V prípade, že sa nemusíte fxovať na konkrétny dátum, máte už teraz vyhraté. Mnohé letecké spoločnosti pravidelne uvádzajú do predaja lacné letenky kamkoľvek a v podtstate kedykoľvek. Stačí len pravidelne sledovať online ponuku a  nezaspať na vavrínoch. Nezabúdajte, že letenky počas hlavnej sezóny sú práve tie najdrahšie.

 
 

akciove letenky vasekupony.sk

» Náš tip: Chcete vedieť, čo si môžete alebo naopak nemôžete vziať so sebou na palubu lietadla? Všetko potrebné nájdete TU.
 

2. Ubytovanie

Celkom jednoducho viete ušetriť aj na ďalšej položke, a síce na ubytovaní. Rezervačné systémy, ktoré umožňujú online rezerváciu ubytovania kdekoľvek na svete, sa v posledných rokoch tešia mimoriadne veľkej obľube. Ich použitie je jednoduché, intuitívne a hlavne spoľahlivé. Neviete sa rozhodnúť, ktorý z nich použiť? Máme pre vás veľké porovnanie bookingov

Ďalšou z mimoriadne obľúbených alternatív je aj Airbnb. Nocľah vám v tomto prípade neposkytujú priamo hotely a penzióny, ale samotní majitelia nehnuteľností, ktorí vám dajú k dispozícii buď vlastný byt či dom, alebo jeho časť. Výhodou je, že okrem lacného ubytovania vám radi ponúknu aj užitočné rady, čo by ste určite mali vidieť, kam zájsť na výlet či dobré jedlo. 

lacne cestovanie a ubytovanie vasekupony.sk

» Náš tip:  Inšpirácie na predĺžený víkend v Európe nájdete TU.

3. Strava 
Čo sa týka stravovania, to neraz dokáže odkrojiť veľkú časť z rozpočtu. Nič však nie je márne. V prípade, že máte k dispozícii apartmán s kuchynkou, zamerajte sa na supermarkety a uvarte si večeru sami. V prípade, že táto možnosť nepripadá do úvahy, stavte na reštaurácie mimo centra, ktoré je často práve akousi pascou na turistov. Skúste sa radšej prejsť trošku ďalej od centra mesta a uvidíte, že nebudete ľutovať.