Chystáte sa na dovolenku? Do lekárničky si určite pribaľte aj toto

11.06.2018 Kristína Cestovanie Zdielať
Chystáte sa na dovolenku? Do lekárničky si určite pribaľte aj toto

Ak sa chystáte na dovolenku, určite si do svojej lekárničky pribaľte dôležité vitamíny a doplnky. Ktoré? Poradíme vám na našom blogu. Ak navyše využijete top zľavy, určite nejaké to euro ušetríte.

 

Prečo si zbaliť na dovolenku aj vitamíny?

Najmä ak vás čaká dlhšia cesta do zahraničia, cestovanie a pobyt môžu byť pre váš organizmus dosť náročné. Samotná cesta, zmena prostredia, nové jedlo - tomu všetkému sa musí vaše telo prispôsobiť. A ak to nezvládne samé, pomôcť by ste mu mali vy - práve dávkou vitamínov a doplnkov pre zdravé cestovanie. A samozrejme, najlepšie ich kúpite, ak využijete výhodné zľavové kódy, kupóny alebo iné top zľavy či akcie, ktoré ponúkajú mnohé internetové lekárne. Využite napríklad Pilulka zľavový kupón  či Dr Max akcie a vaša peňaženka sa vám určite poďakuje. Čo by teda vo vašej dovolenkovej lekárničke určite nemalo chýbať?

zľavy na lieky vašekupóny.sk


Probiotiká

 
Probiotiká sú základ. Najmä vtedy, ak ste sa vybrali za exotikou. Ak vaše telo narazí počas dovolenky na cudzie mikróby (napríklad baktérie, parazity a podobne), najmä z exotických kuchýň, hrozia vám tráviace problémy ako nevoľnosť, bolesti brucha, nadúvania, hnačka či zápcha. Užívanie probiotík však dokáže takéto ťažkosti eliminovať. Udržujú vaše črevá zdravé a silné, čím zároveň posilňujú aj imunitný systém. Vyberte si taký prípravok, ktorý obsahuje baktérie lactobacillus a bifidobacterium a začnite ich užívať minimálne týždeň pred plánovanou cestou.

 

Multivitamíny a multiminerály

 

Na podporu vašej energie a imunity počas cestovania vsaďte na dobrý multivitamínový alebo multiminerálny doplnok, ktorý obsahuje kombináciu vitamínov typu B pre energiu a antioxidantov, ako je vitamín C, vitamín D, horčík, vápnik a zinok. Tieto antioxidanty neutralizujú voľné radikály a posilňujú váš imunitný systém.

zľavy na lieky vašekupóny.sk

Vitamín C

Ak plánujete transport lietadlom, váš imunitný systém dostane poriadne zabrať. Užite 500 g vitamínu C pred, počas a po vašej dovolenke, aby ste zabezpečili svojmu telu extra pomoc.
 

Echinacea
 
Ďalší doplnok, ktorý sa používa na zvýšenie odolnosti organizmu voči infekciám. Pomáha pri tvorbe bielych krviniek a znižuje závažnosť a dĺžku prechladnutia, chrípky a infekcií horných dýchacích ciest. Na prirodzenú podporu imunity užívajte denne 250 mg počas ôsmich týždňov.
 

 Ženšen
 
Ak vás čaká náročnejšia dovolenka, zvážte tiež užívanie ženšenu. Ženšen pomáha udržiavať fyzickú výdrž a prispieva k tomu, že sa organizmus jednoduchšie dokáže prispôsobiť neobvyklému fyzickému a psychickému stresu.
 

 Magnézium
 
Magnézium je taký malý zázrak na cesty. Keďže je zodpovedný za metabolické funkcie viac ako 350 enzýmov v tele, je to kľúčový liek na mnohé ochorenia. Prináša jemnú úľavu od zápchy, bolestí hlavy, ale aj pomoc pri zaspávaní. Pomáha zmierňovať menštruačné kŕče a svalové bolesti po dlhom dni strávenom prehliadkou mesta.
 
 
Dôležitá rada na záver
 
Predtým, než vycestujete do zahraničia, preverte si, či cieľová krajina nemá špecifické obmedzenia týkajúce sa vašej lekárničky. Ak je to možné, vitamíny radšej ponechajte v originálnom neotvorenom balení. Pred prípadnou cestou by ste určite mali zvážiť aj návštevu vášho stomatológa, minimálne v prípade, ak ste návštevu dlhodobo odkladali. Preventívna prehliadka u zubára vám zaistí, že vás na dovolenke nič neprekvapí.