Toto je 6 najväčších chýb pri žehlení vlasov. Robíte ich aj vy?

Toto je 6 najväčších chýb pri žehlení vlasov. Robíte ich aj vy?

Tiež sa často snažíte prekabátiť prírodu a svoje kučery tým, že ich jednoducho vyžehlíte? Zrazu však začínate cítiť, že kvalita vašich vlasov už nie je to, čo bývala? Možno robíte nasledujúce chyby. Ak dočítate článok až do konca, určite sa dozviete aj to, ktoré žehličky sú momentálne top a ako pri ich nákupe ušetríte.

 


1. Podceňujete starostlivosť „pred“

Na úvod si treba uvedomiť, že vaše vlasy sú jemná vec a vyžadujú zvláštnu starostlivosť. O to viac to platí, ak pravidelne pracujete so žehličkou, kulmou či fénom. Tepelná úprava všeobecne vlasom neprospieva. Na trhu však nájdete niekoľko dobrých pomocníkov, ktorý jej negatívny dopad zmiernia a vaše vlasy ochránia.

Základom výbavy by pre vás mali byť produkty, ktoré do vlasov vmasírujete pred použitím žehličky. Na tento účel sa predávajú krémy či spreje s ochranným účinkom. Hľadajte výrobky s obsahom panthenolu a keratínu. Pozor však – nezamieňajte si ochranný sprej s penovým tužidlom alebo lakom na vlasy. Tieto stylingové prípravky patria až na finálny účes.


2. Zvolili ste zlú techniku žehlenia

Čo je na tom? – poviete si. Vezmem prameň vlasov a vyrovnám ho. Omyl, dámy. Nesprávnou technikou si môžete vlasy nielen poškodiť, ale aj natrvalo zničiť. Úplne prvým krokom má byť dokonalé rozčesanie. Vďaka tomu zbavíte vlasy nečistôt a zauzlených miest. Ak vás trápi nedostatočný objem, skúste vlasy žehliť tak, že prameň vlasov zdvihnete a žehličkou budete postupovať akoby smerom nahor. Zabránite tým tomu, aby účes padal hneď na začiatku.

vlasy vasekupony.sk

» Náš tip: Neničte si končeky. Mnohí odborníci radia nežehliť vlasy až po koniec dĺžky.


3. Používate príliš vysokú teplotu

Vedeli ste, že teplotu žehličky by ste mali prispôsobiť tomu, či máte prirodzený odtieň vlasov alebo si ich farbíte? Štruktúra každého vlasu je totiž iná. Zatiaľ čo prirodzené vlasy znesú vyššiu teplotu, pri tých farbených si treba dať väčší pozor a pár stupňov ubrať. Zahrejte žehličku len na nevyhnutné minimum a skúste, či to bude stačiť. Podľa potreby potom teplotu postupne pridávajte. Vo všeobecnosti platí, že vlasy neznesú teplotu vyššiu ako 170°C.


4. Trápite vlasy každý deň

Žiadna z nás nechodí do spoločnosti každý deň. Vždy je teda možnosť nechať vlasy oddýchnuť a dať im deň – dva prestávku od horúčavy, ktorú im bežne doprajete. Odvďačia sa vám za to zdravým a lesklým vzhľadom. Žehlenie vlasy vysušuje a láme. Preto sa neodporúča ako každodenný spôsob úpravy.


5. Nepoužívate správne pomôcky

Nežehlíte si vlasy denne, no stále sa dá povedať, že často? V tom prípade neváhajte investovať do dobrej žehličky, ktorá jednak dlhšie vydrží a jednak je k vlasom šetrnejšia. Spoľahnite sa na značky, ktoré sú svojimi produktami známe a overené. Vysoká cena ani v tomto prípade nemusí znamenať vysokú kvalitu. Spoľahnite sa na recenzie a hodnotenia reálnych zákazníčiek. Ušetriť na cene pomôže napríklad Okay zľavový kupón. Toto sú top 3 žehličky roka 2018:


Rowenta SF1512

Ide o základný typ žehličky, ktorá dokáže vlasy dostatočne vyžehliť alebo naopak navlniť. Keramické plochy sú navyše ku vlasom šetrné a dodávají im hodvábny lesk. Nahrievanie je pomerne rýchle, žehlička je tak takmer okamžite pripravená na použitie. Výraznou nevýhodou je absencia displeja, ktorý by ukazoval teplotný stav žehličky. 

✓ Nízka cena
✓ Dokáže vytvoriť aj vlny
✓ Otočná šnúra
✓ Rukoväť so zámkom

Nemá displej
Bez automatického vypnutia
Bez displeja
Chýba jej nastaviteľný termostat


Remington S 9600

Remington S 9600 predstavuje zlatú strednú cestu medzi žehličkami. Po zapnutí je pripravená na používanie do 10 sekúnd, čo určite oceníte najmä v prípade, keď sa budete ponáhlať do práce či na stretnutie. O bezpečnosť sa stará aj automatické vypnutie a výborným benefitom je aj LED displej.

✓ Prijateľná cena
✓ LED displej
 Otočná šnúra
✓ Rukoväť so zámkom
✓ Čas zohrievanie 10s
✓ Automatické vypínanie po 1 hodine

Pri dlhšom zohrievaní sa mierne zohrieva rukoväť
Chýba je ionizácia

 

Babyliss ST395E IPro 230

Táto žehlička je určená všetkým dámam, ktoré túžia po profesionálnych výsledkoch ako od kaderníčky. Jej azda jedinou nevýhodou je, že si s ňou určite nenavlníte vlasy. Žehlička je navyše vybavená nádobkou na vodu, z ktorej sa počas žehlenia stávapara. Dolná časť žehličky je navše doplnená o hrebeň, ktorý sa dá nastaviť do troch polôh. Táto žehlička má navyše aj ionizator, ktorý zabraňuje nepríjemnému elektrizovaniu.

✓ Parná funkcia
✓ Ionizácia
✓ Integrovaný hrebeň
✓ 5 teplotných stupňov

Vyššia cena
Vzhľadom na to, že je trochu väčšia, je aj menej pohodlná
Nie je vhodná na tvorbu vĺn

 


6. Podceňujete starostlivosť „po“

Len zdravé vlasy sú krásne vlasy. To je zlaté pravidlo, ktoré si môžete opakovať do omrzenia. Aby také boli aj vlasy namáhané častou tepelnou úpravou, musíte im venovať o to väčšiu pozornosť. Základná kombinácia šampón + kondicionér jednoducho nestačia. Pre udržanie zdravého vzhľadu vlasov je potrebný pravidelný zábal kombinovaný s maskami na vlasy a po každom vyžehlení aj ošetrenie pomocou séra minimálne na končeky.