Jesenné bundy a kabáty pre každú postavu

nakupovanie

Jeseň je v plnom prúde a to je čas na to, aby ste odložili letné kúsky hlbšie do skrine a naopak vybrali tie, ktoré vás zahrejú. Že nemáte čo na seba? Nevadí, ukážeme vám zopár kúskov, ktoré si určite zamilujete.

Už máte správnu bundu na prechodné obdobie? Nie? Tak to je najvyšší čas sa po nejakej poobzerať. Nie je žiadnym tajomstvom, že jeseň dáva nášmu šatníku neraz poriadne zabrať.  Počasie sa v priebehu dňa niekoľkokrát zmení a zvoliť vhodný outfit, v ktorom nám nebude príliš teplo alebo naopak zima,  je priam nemožné.  Poďme sa spolu pozrieť na to, čo by malo byť pri výbere rozhodujúce.

 

Prechodná bunda či kabátik

Priznajte sa, čo si všímate pri kúpe bundy albo kabáta ako prvé? Je to farba, materiál či tvar? Ak ste si vybrali tú tretiu možnosť, vybrali ste si správne. Práve od tvaru závisí, či sa vám konkrétny kúsok bude alebo nebude hodiť. Vyberať si môžete krátke alebo naopak dlhé kabáty s kapucňou či bez, so zipsom alebo na gombíky, možností je neúrekom. Pri výbere však prihliadajte aj na váš šatník. Prechodná bunda by totiž mala zapadať do vášho šatníka, a mala by byť ľahko kombinovateľná.
 
Pri výbere však rozhodne nepodceňujte ani farbu. Veľa žien sa ich nástupom trochu zľakne farieb a volí výlučne tmavšie odtiene. Ružová, béžová, hnedá či bordová sú tiež pomerne jednoducho kombinovateľné a navyše vás aj rozžiaria.

kabaty about you vasekupony.sk

Tieto krásne kabátiky nájdete na e-shope About you.

Jesenné bundy a kabáty však neslúžia len na parádu. V prvom rade by mali zahriať a ochrániť nás pred nepríjemným počasím. Pri výbere preto rozhodne nepodceňujte ani materál. Ideálny je práve nylon či polyester, ktoré vás spoľahlivo ochránia pred každým nečasom. 
 
Ako vybrať bundu podľa typu postavy
 
Aj vy patríte medzi ženy, ktoré brázdia internetom a zrazu sa nevedia rozhodnúť, ktorý strih bundy je ten správny? Ten, ktorý zakryje prípadné nedostatky a vyzdvihne prednosti?  Tak potom si prečítajte náš manuál a určite neurobíte krok veďla. Na úvod by ste si mali zadefinovať, ktorý typ postavy ste vy. Presýpacie hodiny, hruška, jabĺčko či bez kriviek?

typ postavy vasekupony.sk

» Presýpacie hodiny
Ak vlastníte postavu v tvare presýpacích hodín, máte vopred vyhraté. Nie nadarmo patrí medzi najlepšie, nakoľko jej sadne takmer čokoľvek. Pre vyzdvihnutie štíhleho pásu však odporúčame zamerať sa skôr na bundy alebo kabátiky s opaskom, ktoré ho ešte viac podčiarknú. Voliť pritom môžete aj výrazný golier.
 
» Hruška
Ste hruška? Potom sa pri výbere rozhodne zamerajte na kratšie kabátiky, ktoré budú siahať maximálne do polovice stehien. Zamerať sa môžete na výrazný golier alebo masívny šál, ktorý docielia to, že vaša postava bude pôsobiť súmernejšie.
 
» Jablko
Pre tento typ postavy, podobne ako je tomu pri hruške, sú ideálne bundy, ktoré siahajú do polovice stehien.  Postava"jablko" má neraz aj veľké prsia, preto by vás kabátik mal obsahovať aj opasok.
 

» Ste nízka alebo príliš štíhla?
Vprípade, že ste drobná, rozhodne sa vyvarujte širokým oversize strihom, v ktorých budete ešte viac stratená. Ideálny je pre vás úzky strih maximálne pokolená. Vprípade, že je vaša postava nevýrazná a bez kriviek, stavte na bundu, ktorá bude vytvarovaná, ideálny je tiež opasok.