5 rád ako ušetriť pri online nákupoch, štvrtý bod prekvapil aj nás

23.02.2018 Kristína Nakupovanie Zdielať
5 rád ako ušetriť pri online nákupoch, štvrtý bod prekvapil aj nás

Toto sú zaručené triky, vďaka ktorým ušetríte pri nákupe cez internet ešte viac.

 

Časy, kedy sme všetko nakupovali výlučne v kamenných obchodoch, sú už dávno preč. Žijeme v dobe, kedy si vďaka pár klikom dokážeme nakúpiť z pohodlia domova takmer čokoľvek. Nákupy cez internet sú navyše vo všeobecnosti výhodné, v prípade, že chcete ušetriť ešte viac, článok určite dočítajte až do konca.Veď napokon, skvelých rád ako nakupovať výhodne nikdy nie je dosť.
 

1. Doprava zadarmo

Hoci sa online nákupy tešia veľkej popularite, sporným bodom sa často stáva práve doprava, ktorá, povedzme si úprimne, nie je vždy zrovna cenovo najvýhodnejšia a nákupy sa vďaka nej stávajú o niečo menej atraktívne. Mnohé e-shopy to vedia, a preto sa snažia o kompromis.  Ten spočíva v tom, že ak dosiahnete pri nákupe určitú sumu za objednaný tovar, ako bonus dostanete poštovné zadarmo. 

 

2. Zľavové kupóny a kódy

Kľúčom k výhodným nákupom sú samozrejme aj zľavové kupóny a kódy. Ako sa k nim ale bežný smrteľník dostane? Jednoduchšie ako by ste si mysleli. Hoci s akčným ponukami prichádzajú mnohé internetové obchody samé, hľadanie zliav by nám týmto spôsobom zabralo celú večnosť.  Jednoduchým riešením sú práve kupónové weby, na ktorých nájdete skvelé zľavové kódy, kupóny alebo iné zľavy na jednom mieste.
 

3. Výpredaje - Outlet

Každý z nás chce pri nákupoch ušetriť nejaké to euro, to je jasné. Ďalším z riešení sú nákupy vo výpredajoch, kde nájdete mega zľavy na takmer úplne všetko. Totálny vypredaj oblečenia, obuvi, kozmetiky, kníh, bicyklov, lyží a lyžiarok, alebo aj nábytku ako sedačiek, stoličiek, postelí, svietidiel, kobercov, či elektroniky, notebookov, tabletov a mobilov predsa vždy poteší. Zalovte vo vašom obľúbenom internetovom obchode aj do sekcie s názvom Výpredaj / Outlet a užívajte si top zľavy.

Tip od nás: Chcete vedieť, v ktorých e-shopoch aktuálne prebiehajú výpredaje? Navštívte kupónový web Vašekupóny.sk, konkrétne sekciu Výpredaj, kde nájdete zoznam internetových obchodov, v ktorých nakúpite za akciové ceny počas celého roka. 
 

4. Nákup podľa dní v týždni 

Vedeli ste, že niektorí obchodníci  zvyknú meniť ceny produktov podľa dní v týždni?  Napríklad v pondelok zvyknú byť ceny vo väčšine e-shopoch najnižšie, v sobotu a v nedeľu zas naopak o niečo vyššie. Dôvod je prostý. Cez víkend totiž ľudia zvyknú nakupovať viac ako po iné dni. Výnimkou je napríklad kozmetika. Tá zvykne byť najlacnejšia v stredu alebo vo štvrtok, a špecifický prípad sú aj letenky. Tie si nikdy nerezervujte v piatok, ich cena zvykne byť vtedy vyššia ako zvyčajne. 
 

5. Cashback 

Raz to vyskúšate a už nebudete chcieť prestať. Poznáte cashback? Ide o službu, kedy vám predajca/portál po zakúpení tovaru vráti niekoľko percent zo zaplatených peňazí. Keď dosiahnete týmto spôsobom určitú sumu peňazí, môžete si ju nechať vyplatiť.

Možností ako ušetriť,  je viac než dosť. Pevne veríme, že sme vám pomohli a vďaka týmto radám začnete šetriť pri každom jednom nákupe aj vy.