Viete, aký je rozdiel medzi originálom a testerom parfumu?

29.09.2017 Kristína Nakupovanie Zdielať
Viete, aký je rozdiel medzi originálom a testerom parfumu?

Pri nakupovaní v internetových parfumériách ste sa už určite stretli s tovarom, ktorý má označenie „tester“. O čo ide, a aké plusy a mínusy nákup takéhoto produktu prináša? Dozviete sa na Vašekupóny.sk


Túžite po kvalitnej značkovej kozmetike alebo parfume, ale ich ceny sa vám až také lákavé nezdajú? Máme pre vás ideálne riešenie, vďaka ktorému už nebudete musieť pred návštevou parfumérie rozbiť svoje prasiatko. 

 

Kúpiť či nekúpiť?

 

Všetci sa iste zhodneme na tom, že nákupmi v internetových obchodoch takmer vždy ušetríme viac ako pri tom klasickom v kamennom obchode. Čo keby sme vám ale povedali, že aj to internetové nakupovanie vieme spraviť ešte výhodnejším? Za všetkým hľadajte zázrak s menom tester.

Názvom tester sú označované produkty, ktoré sa bežne predávajú v parfumériách. Pod týmto označením nájdete dekoratívnu kozmetiku ako make-up, púder, korektor, rúž, očné tiene, ale aj telové mlieko, pleťovú masku a v neposlednom rade kvalitné značkové  parfémy. Všetky tieto produkty pritom majú úplne identické zloženie ako klasická kozmetika a parfumy.

Elnino zľavový kód Vašekupóny.sk

 

Každá minca má dve strany

 

Hoci  majú produkty s označením "tester" úplne rovnaké zloženie ako tie klasické, pár rozdielov sa tu predsa len nájde, najmä ak ide o parfumy. Áno, ako mnohí správne tušíte, ide o flakón. Hoci pri väčšine prípadov je zhodný so štandardným prevedením, môže však nastať aj situácia, že vám doručia flakón, ktorý sa na ten pôvodný príliš neponáša. Rozdiel môže byť nielen v jeho veľkosti, ale aj  v zobrazení niektorých prvkov alebo mu dokonca môže chýbať vrchná krytka rozprašovača. Odlišnosť môžete spozorovať aj pri samotnej krabičke, v ktorej je produkt zabalený. Tie s označením tester sú zväčša farebne neoznačené a môže dokonca nastať aj situácia, že krabičku jednoducho k parfumu neobdržíte.

V prípade, že si produkt objednávate pre vlastnú spotrebu, tieto drobné odlišnosti vás isto neodradia. Problém môže nastať, ak produkt objednávate ako darček. Naopak, obrovskou výhodou kúpy takto označeného produktu je samozrejme výrazne nižšia cena, čo mnohí iste ocenia. 

 

Kde sa vzali?

 

Mnohí sa teraz isto pýtate, prečo kozmetický spoločnosti vôbec vyrábajú a predávajú takúto formu produktov, ktorá je totožná s originálom, ale zároveň výrazne lacnejšia. Oplatí sa im to vôbec? Odpoveď je pritom veľmi jednoduchá a za všetkým hľadajte zisk. Práve testery totiž kozmetické firmy často používajú na rôznych promotion akciách, kde ich zvyknú pribaľovať ako darčeky k zakúpenému tovaru. Tovar v podobe testerov im po uvádzacej akcii však často zostane naskladnený a potrebujú sa ho efektívne „zbaviť“. Za značne nižšie ceny, často za dokonca výrobné náklady, ho následne predávajú do distribučnej siete.

 

Vďaka kupónom ušetríte ešte viac

 

Ak ste milovníkom výhodných nákupov, máme pre vás ďalší skvelý tip ako ušetriť. Skúšali ste už pri nákupe využiť zľavový kód?  Mnohé e-shopy ho totiž zvyknú ponúkať. Skúste napríklad navštíviť internetovú parfumériu El Nino, vyberte si požadovaný produkt vo forme testera a pri platbe zadajte zľavový kód a uvidíte, že opäť niečo ušetríte. Voňavý e-shop navyše prináša kopec iných skvelých zliav, vďaka ktorým si môžete nakúpiť tie najlepšie kozmetické výrobky za akciové ceny.

Elnino navštevujú aj mnohé blogerky ako napríklad aj obľúbená Makeup and run, ktorá tiež otestovala nákup prostredníctvom stránky Vašekupóny.sk. O tom, ako sa jej nakupovalo a koľko vďaka skvelým zľavám ušetrila, si môžete prečítať TU.