Ako opraviť prasknutý displej a sklo na mobile

03.09.2019 Adriana Telefón Zdielať
prasknutý displej

Bez neho sa ani nepohneme, chránime si ho ako oko v hlave, no stačí chvíľka nepozornosti a letí k zemi. Reč je o mobilnom telefóne. Poradíme vám, ako si vymeníte ochranné sklo či displej.

Oprava prasknutého skla na mobile

Viac než na stene, vydesí človeka pavučina na displeji mobilu. Najmä v prípade, že ide o práve nový kúsok, ktorý nebol zrovna najlacnejší. V niektorých prípadoch sa pavučina objaví len v rohu, vďaka čomu zostáva mobil ako-tak funkčný, v tých horších sa však rozbije na márne kúsky. Vtedy nám nezostáva nič iné, len prasknutý displej opraviť. Takéto opravy však nie s´zrovna lacnou záležitosťou, najmä ak ide o novšie modely. Ceny sa spravidla pohybujú od 50 eur vyššie a vyšplhať sa môžu až na trojnásobok a viac. Stačia vám pritom jedny šikovné ruky, zopár náhradných dielov a mobil si dáte do dopriadku aj sami.
 

Pri výmene skiel je postup u všetkých telefónoch prakticky úplne rovnaký. Prvým krokom je odlepenie zničeného skla. Ideálna je na to práve teplovzdušná pištoľ prípadne fén, ktorou budete opatrne krúžiť nad sklíčkom až kým ho neodlepíte. Miesto následne očistíte od drobných úlomkov a nalepíte nové.
 

Výmena displeja na mobile

Oprava, resp. výmena displeja je už o poznanie zložitejšia. Bez šrobováka sa určite nezaobídete a bude si to vyžadovať aj istú dávku zručnosti. Postupy výmeny sa líšia v závislosti od modelu a značky vášho mobilného telefónu, našťastie na internete existuje množstvo návodov, vďaka ktorým to určite zvládnete. Pre lepšiu predstavivosť vám prikladáme ajtakéto video, kde nájdete podrobný postup celej výmeny.

Zdroj: youtube/recenze
 
» Náš tip:  V prípade, že chcete, aby bol váš mobil neustále chránený, určite investujte do kvalitného zadného krytu a zakúpiť sa vám rozhodne vyplatí aj ochranné sklo na mobil. Pri nákupe samozrejme nezabudnite využívať výhodné zľavové kupóny a kódy, vďaka ktorým určite ušetríte.